Petra Brabcová

Petra Brabcová (housle) studovala na Gymnáziu Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě prof. Jiřího Fišera. Dále na Pražské konzervatoři u prof. Jaroslava Foltýna a poté získala stipendium na Michigan State University v USA, kde studovala 2 roky pod vedením Charlese Avshariana. V současnosti je studentkou prof. Ivana Štrause na AMU v Praze. Opakovaně se zúčastnila prestižních kurzů na Meadowmount School of Music (USA) a dalších mistrovvských kurzů vedených Rugierem Riccim, Zakharem Bronem, Silvii Marcovici, Stephenem Shippsem, Andresem Cardenesem, Arturem Delmonim, Gerardem Ribeirem a Semionem Yaroshevichem.

Je laureátkou mnoha mezinárodních soutěží: Kocianova houslová soutěž 1999, 2000 - 2.cena, Beethovenův Hradec 2002 - 2. cena, Michagan State University Honor Competition 2006 -1. cena, American String Teachers National Solo Competition 2007 - 1. cena, Henri Marteau International Violin Competition 2008- Audience Award, Pražské jaro 2010 - Cena Josefa Suka.

Má bohaté zkušenosti z domácích i zahraničních podií, vystupovala v USA, Japonsku, Itálii, Slovinsku, Německu, Bulharsku a Španělsku v sálech jako Walt Disney Hall v Los Angeles či Dvořákově síni Rudolfina. Sólově koncertovala s Pražskou komorní filharmonií, Vogtlandskou filharmonii, Plevenským symfonickým orchestrem, Jihočeskou komorní filharmonií, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře a se Symfonickým orchestrem Michigan State University. Spolupracovala s dirigenty Jaroslavem Krčkem, Ondřejem Kukalem, Stanislavem Vavřínkem, Leonem Gregorianem a Maximem Samarovem.

Od roku 2010 spolupracuje také s Českým nonetem.

Filip Rajnoch :web,design|©2010-2024|design: Peter Vrabel