Petr Malíšek

Petr Malíšek (violoncello) absolvoval Pražskou konzervatoř u prof.Františka Pišingera a poté Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof.Daniela Veise. Prošel mistrovskými kurzy Heinricha Schiffa, Franse Helmersona, Ralpha Kirshbauma, Eliase Arizcurena aj. Studoval také hru na barokní violoncello na Dresdner Akademie für Alte Musik (Jonathan Manson, Irmtraud Hubatschek).

Je laureátem několika mezinárodních soutěží: Concertino Praga 1991 – 1. cena, Beethovenův Hradec – 1.cena (1995,klavírní trio) a 2.cena (2005,violoncello), Yamaha Music Foundation of Europe Award 1998 – 1.cena. Další řadu ocenění získal jako člen několika komorních souborů, jejichž byl v minulosti členem.

V současnosti je zástupcem koncertního mistra Symfonického orchestru hl. m . Prahy FOK

Jako sólista vystoupil s Českým symfonickým orchestrem, Pražským komorním orchestrem, Symfonickým orchestrem hl.m. Prahy FOK, Kamchatka Chamber Orchestra, Symfonickým orchestrem Bohemia, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Martinů strings Prague a Beethoven Orchestra Praga. Je vyhledávaným komorním hráčem, koncertoval ve většině evropských zemí, Japonsku a v Jižní Americe.

Uskutečnil několik sólových nahrávek pro Český rozhlas a Českou televizi.

 

Filip Rajnoch :web,design|©2010-2024|design: Peter Vrabel